Ćma - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Książka pt. Ćma to dzieło Katji Kettu, która udowadnia, że pisarze fińscy mają jeszcze dużo do powiedzenia na rynku literatury światowej. Jej powieść już zaczyna podbój sąsiednich krajów, skutecznie zwiększając grono zachwyconych Czytelników. Wszystko dlatego, że odbiorca, w tej książce spotyka się z szerokim wachlarzem emocji. Emocji skrajnych, przenikających Czytelnika aż do szpiku kości.

Znajdziecie w niej fanatyzm, nienawiść, a nawet sadyzm, przeplatane z przyjaźnią, miłością i samozaparciem. Tak zróżnicowana gama doświadczeń, połączona z talentem pisarki sprawia, że odbiorca otrzymuje powieść idealną. Warto jeszcze tylko dodać, że autorka ma na koncie sukces związany z książką pt. Akuszerka. Jeśli więc macie wrażenie, że gdzieś już widzieliście to nazwisko, to wszystko się zgadza.

Ćma - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ćma – kilka słów o fabule

Jest rok 1937, główną bohaterką jest piętnastoletnia Finka Irga Malinen. Dziewczyna wdaje się w mało rozsądny romans. Jej kochankiem jest radziecki agitator. Na swoje nieszczęście tuż po wyjeździe mężczyzny, bohaterka odkrywa, że jest w ciąży. Wiedziona przez silne, młodzieńcze uczucia postanawia przekroczyć zieloną granicę i wkroczyć do Związku Radzieckiego. Głęboko wierzy w to, że odnajdzie tam ukochanego. Jednak zamiast w jego ramiona, Irga trafia do gułagu w Workucie. Nie załamuje się jednak, a ten trudny czas pomaga przetrwać jej inna więźniarka, z którą się zaprzyjaźniła.

Kiedy w końcu udaje się im wyjść na wolność, jedna z dziewczyn trafia do wsi w Republice Maryjskiej. Tam zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Wszystko to związane jest z obozową przeszłością.

Katja Kettu serwuje Czytelnikowi opowieść przepełnioną tajemnicą, nieoczekiwanymi zwrotami akcji oraz niepowtarzalny styl. W doskonały sposób oddaje surowe prawa historii i biologii, malując często szokujący obraz ludzkiej natury. Tym samym pisarka potwierdza fakt, że jej ogromny sukces to nie kwestia przypadku. Ogromny talent, rzadko spotykana dociekliwość i perfekcyjna umiejętność oddawania rzeczywistości w postaci słów sprawiają, że odbiorca chętnie sięga po jej powieści.

Książkę pt. Ćma znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!