Cisza białego miasta już na Netflixie

Dzisiaj przychodzimy ze wspaniałą wiadomością dla wszystkich fanów powieści z dreszczykiem. Film inspirowany bestsellerową trylogią Cisza białego miasta już na Netflixie!

Cisza białego miasta – początek bestsellerowej trylogii

Cisza Białego miasta to pierwsza część fenomenalnej Serii Białe Miasto, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji. Akcja powieści dzieje się w malowniczym, hiszpańskim mieście Vitorii. Mieszkańcy właśnie szykują się do uroczystości z okazji lokalnego święta, kiedy nagle dochodzi do podwójnego morderstwa dwudziestolatków.

Niestety kolejnej nocy giną następne dwie osoby, jednak tym razem ofiary mają dwadzieścia pięć lat. Co więcej, sposób zabijania przypomina do złudzenia ten, jakim posługiwano się dwadzieścia lat wcześniej, gdy mordowano dzieci.

Ówcześny seryjny morderca, Tasio Ortiz de Zarate został schwytany i osadzony w więzieniu, a niebawem wychodzi na wolność. Jednak czy wymiar sprawiedliwości skazał niewinną osobę, a prawdziwy sprawca przebywa wciąż na wolności?

A może ktoś tylko dba o podobieństwo zbrodni, by wywołać chaos wśród mieszkańców miasta? Jak poradzą sobie śledczy i jak ponura okaże się prawda skrywana przez zabójcę? I który z nich wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko?

Cisza białego miasta już wkrótce na Netflixie – książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

Cisza białego miasta już na Netflixie!

Trylogia Evy Garcii Saenz de Urturi zainspirowała producentów znanej platformy streamingowej Netflix, do ekranizacji tytułu. Efektem tego jest film Twin Murders: The Silence of the White City (Podwójne morderstwo: Cisza białego miasta).

Premiera filmu odbyła się 21 lutego 2020 roku i znajdziecie go na Netflixie (link do produkcji tutaj). W związku z popularnością tytułu, produkcja bardzo szybko znalazła się w TOP10 najpopularniejszych filmów na platformie.

W rolach głównych zobaczymy Belen Ruedę, Javiera Reya i Aurę Garrido. Reżyserią zaś zajął się Daniel Calparsoro. Jesteście ciekawi jak ekipa poradziła sobie z przeniesieniem książkowej rzeczywistości na ekrany? Zwiastun Ciszy białego miasta obejrzycie poniżej:

Kontynuacja znakomitej trylogii

Trylogia opowiadająca o losach Białego Miasta zamyka wydana ostatnio książka Władcy czasu. Jesteście ciekawi co wydarzy się w ostatniej części serii?

Kraken, czyli Unai López de Ayala, ma za zadanie rozwiązanie zagadki dotyczącej zabójstw, które popełniano w oparciu o średniowieczne modus operandi. Nie ulega wątpliwości, że zabójca naśladuje morderstwa, których opisy znajduje na łamach stron Władców czasu.

Jedna z ofiar została uraczona proszkiem z hiszpańskiej muchy, który stanowi średniowieczny odpowiednik  viagry. Kolejne dwie osoby zostają zamurowane żywcem. Zaś następna zamknięta w beczce wraz z czterema zwierzętami: psem, kotem, kogutem oraz żmiją i utopiona w rzece.

Śledztwo prowadzi Unai do ufortyfikowanej wieży Nograro, która stoi od tysiąca lat i jest zamieszkiwana jest przez pierworodnego dziedzica rodu. Kraken odkryje, że osoba będąca jego głównym podejrzanym zmaga się z dysocjacyjnym zaburzeniem osobowości.

A co jeśli książka Władcy czasu będzie ściśle powiązana z jego własną przeszłością? O tym, jak zakończy się ta opowieść dowiecie się tutaj.

Jeśli lubicie thrillery, serię Cisza białego miasta znajdziecie tutaj.