Strike

Ciekawostki o serialu na podstawie powieści Galbraitha to artykuł doskonały dla wszystkich miłośników literatury sensacyjnej i kryminału. Oczywiście nie mamy wątpliwości, że wszyscy Czytelnicy dokładnie zdają sobie sprawę, kto naprawdę kryje się za tym literackim pseudonimem. Gdyby jednak ktoś wciąż gubił się w nazwiskach, wyjaśniamy, że Robert Galbraith i J.K. Rowling to jedna i ta sama osoba. Jak się okazuje, twórczyni słynnej sagi dla młodzieży o Harrym Potterze radzi sobie również doskonale w zupełnie odmiennym gatunku. Do tego stopnia, że na podstawie jej powieści kryminalnych powstał właśnie serial. A jego premiera to doskonała okazja, by zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące całego przedsięwzięcia.

Strike

http://www.filmweb.pl/

Ciekawostki o serialu na podstawie powieści Galbraitha – co już wiemy?

Przede wszystkim należy tu wspomnieć, że ekranizacja dotyczy serii, gdzie głównym bohaterem jest Cormoran Strike. Co więcej, fani książek mają niemałe powody do zadowolenia, ponieważ BBC One wykupiło prawa do ekranizacji wszystkich trzech części. Wiemy, że trwają nad nimi intensywne prace i historię z drugiego tomu pt. Jedwabnik odbiorcy będą mieli okazję zobaczyć zaraz po zakończeniu emisji pierwszego sezonu, opartego na Wołaniu kukułki. Niestety nie jest jeszcze znana dokładna data premiery serialu na podstawie ostatniej części Żniwa zła.

Wiemy natomiast, kto zagra w rolach głównych. W postać Cormorana Strike’a wcieli się Tom Burke, którego widzowie mieli okazję zobaczyć m.in. w takich produkcjach jak Muszkieterowie czy Wojna i pokój. Robin Ellacott zagra Holliday Grainger, która wystąpiła także w Tulipanowej gorączce czy Kochanku Lady Chatterley. Obok nich będziecie mieli okazję zobaczyć również: Kerra Logana, Killiana Scotta czy Leo Billa.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. J.K. Rowling w jednym z wywiadów ujawniła, że planuje poszerzyć serię o kolejną książkę. Jak zaznaczyła, będzie to bezpośrednia kontynuacja trzeciego tomu, a jej tytuł ma brzmieć Lethal White. Ciekawostką jest również fakt, że autorka zrezygnowała z kuszącej propozycji złożonej przez przedstawicieli Hollywood. Wszystko po to, by projekt zrealizować ze stacją BBC One.

Poniżej przedstawiamy Wam zapowiedź produkcji. Być może macie już za sobą pierwszy odcinek? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się wrażeniami! Tymczasem tutaj znajdziecie wszystkie książki Roberta Galbraitha.