Szukacie dobrego kryminału na mroźne wieczory? Geniusz zbrodni autorstwa Chrisa Cartera przypadnie do gustu każdemu maniakowi mrocznych zagadek. Jeśli lubicie z zapartym tchem śledzić losy bohaterów i oczekujecie nieoczekiwanego, trafiliście idealnie.

W czym tkwi Geniusz zbrodni?

Żeby przechytrzyć najbardziej perfidnego mordercę, z jakim kiedykolwiek miał do czynienia, detektyw Robert Hunter musi stawić czoła mrocznej przeszłości.

Akcja powieści rozgrywa się w prowincjonalnym miasteczku w stanie Wyoming. Dochodzi tam do niebezpiecznego wypadku. Kierowca ciężarówki zasłabł za kierownicą, następstwem czego wjechał w przydrożny bar. Po drodze staranował również jeden z osobowych samochodów stojący na parkingu. Ta groźna sytuacja doprowadza jednak do odkrycia o wiele bardziej makabrycznej zbrodni. W bagażniku staranowanego auta policja odnajduje ludzkie głowy. Miejski szeryf aresztuje człowieka, który podejrzany jest o popełnienie dwóch zabójstw. Jednak w trakcie śledztwa dokonuje przerażającego odkrycia.

Sprawa trafia w ręce FBI. Tym razem agenci są zmuszeni skorzystać z pomocy z zewnątrz. Dlatego też zwracają się do Roberta Huntera. Mężczyzna swego czasu specjalizował się w badaniu zachowań przestępców. Zaś obecnie jest instruktorem policji w Los Angeles, w wydziale zajmującym się szczególnie brutalnymi przestępstwami. W czasie przesłuchań detektyw dociera do niezwykle straszliwych tajemnic, których nikt się nie spodziewał.

Okazuje się, że tożsamość mordercy jest zupełnie niejasna. Samo FBI miało problem z potwierdzeniem jego istnienia aż do teraz.

Chris Carter serwuje czytelnikom niezwykle wciągającą opowieść, która do ostatniej chwili trzyma w niepewności i napięciu. Jeśli spodziewacie się kolejnej, schematycznej opowieści o policjancie i nieznanym sprawcy, to w tej książce tego nie znajdziecie. Jest to zupełnie nieprzewidywalna historia, zapewniająca wiele godzin rozrywki.

Powieść Geniusz zbrodni znajdziecie tutaj. Polecamy gorąco!