Ekranizacje

Chłopiec z burzy i Nienawiść, którą dajesz to już kolejne międzynarodowe hity książkowe, które doczekały się ekranizacji. W związku z tym ogromne powody do zadowolenia mają fani wspomnianych tytułów. Także wielbiciele dobrego kina z pewnością cieszą się z tych informacji. Co więcej, obie produkcje w polskich kinach będą wyświetlane już w tym miesiącu. Jeśli zatem dopiero pierwszy raz słyszycie o wspomnianych książkach i filmach, to dobry moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Chłopiec z burzy – kilka słów o filmie i książce

Głównym bohaterem tej historii jest kilkuletni Michael, który wraz z ojcem mieszka w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży ratuje życie trzem osieroconym pelikanom. Pisklęta, znalezione w gnieździe na wydmach, pod jego opieką wyrastają na piękne, silne ptaki. Tym samym właśnie tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść. Historia o szczególnej więzi, łączącej Chłopca z Burzy i Pana Parsifala. Pelikana, który rezygnuje z wolności i wybiera przyjaźń z chłopcem.

Film w polskich kinach pt. Chłopiec z burzy można oglądać już od 18 stycznia 2019 roku. Za jego reżyserię odpowiada Shawn Seet, natomiast scenariusz stworzył Justin Monjo. Na tę ekranizację powinni wybrać się wszyscy, którzy uwielbiają kino familijne. Książkę z okładką filmową znajdziecie tutaj.

Nienawiść, którą dajesz – kilka słów o filmie i książce

Jest to jedna z głośniejszych opowieści w rytmie rapu, o życiu czarnoskórych w Ameryce. Okazuje się, że w tym świecie nigdy nie jesteś za młody, by mogli cię aresztować albo zabić. Tym samym dzieciom już od najmłodszych lat wpaja się zasady zachowania przy policji. Od rodziców i opiekunów słyszą więc nierzadko: „Trzymaj ręce tak, żeby były widoczne. Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Odzywaj się tylko wtedy, kiedy cię o coś zapytają”.

Główna bohaterka, szesnastoletnia Starr Carter porusza się między dwoma światami. Są to biedna dzielnica, w której mieszka oraz luksusowa szkoła prywatna na przedmieściach, gdzie uczęszcza. Niepewna równowaga między tymi światami zostaje całkowicie zniszczona. Ponieważ jej przyjaciel z dzieciństwa zostaje zastrzelony przez białego policjanta na jej oczach. W związku z tym jego śmierć staje się krajową sensacją. Niektórzy nazywają go bandytą, handlarzem narkotyków, członkiem gangu. Protestujący wychodzą w jego imieniu na ulice. Część policjantów i miejscowych baronów narkotykowych usiłuje zastraszyć Starr i jej rodzinę. Wszyscy jednak chcą wiedzieć jedno: co tak naprawdę stało się tamtej nocy?

Film w polskich kinach można oglądać już od 25 stycznia bieżącego roku. Reżyserią filmu zajął się George Tillman Jr., natomiast scenariusz stworzyła Audrey Wells. Książkę, na której podstawie powstał film, znajdziecie tutaj. Film przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dramatów z elementami kryminalnymi.

Koniecznie dajcie nam znać, czy Chłopiec z burzy i Nienawiść, którą dajesz to historie, które znacie.