ArtykułyRecenzje

Cacao DecoMorreno – inne książki tego autora?

Innych książek tego autora nie znamy, ale podobne jak najbardziej 🙂

97883781853141. Cacao DecoMorreno z pewnością mógłby być autorem Przemyślnego szlachcica don Kichota z Manczy, gdyby nie to, że jest nim Miguel de Cervantes Saavedra. Jednak obaj wielcy pisarze mają ze sobą wiele wspólnego. Każdy z nich napisał wiekopomne dzieło, które porwało miliony. Słynny don Kichot wędrując w poszukiwaniu panny w tarapatach i rycerzy, z którymi mógłby się zmierzyć wypił po drodze niejeden gorący napar. Można się nawet zastanowić, czy to nie przez te wszystkie trunki, w końcu prawie stracił głowę. Ponadto podobnie jak bohater Najwyższej jakości ma wielu wyimaginowanych wrogów, z którymi musi się zmierzyć. Obaj także mają wyraźną słabość do wiatraków.

97883755486312. Inspektor Ewa Moreno, bohaterka Sprawy Ewy Moreno autorstwa Nesser Hakan, podobnie jak my stanie przed niezwykle trudną zagadką do rozwikłania. Jej zadanie będzie znacznie łatwiejsze, ponieważ próbując rozwikłać tajemnicę morderstwa będzie miała przynajmniej kilka śladów. Natomiast my, próbując dociec kim jest słynny pisarz Cacao DecoMorreno i o czym traktuje jego pierwsza i prawdopodobnie najlepsza powieść, nie mamy w zasadzie zbyt wielu śladów oprócz okładki z wiatrakiem, nazwiska pisarza i podejrzenia, że rzecz dzieje się w supermarkecie. Oczywiście zawsze możemy znaleźć odrobinę pocieszenia w kubku gorącego kakao.

97883233405463. Kakao nigdy jeszcze nie było tematem tak wielu rozważań, które dokonują się w umysłach tak wielu osób. Aby zgłębić cudowną moc tego trunku, trzeba udać się w podróż do przeszłości, kiedy to handlarze przyprawami korzennymi przemierzali setki kilometrów, aby dostarczyć wonne przyprawy na targ. Książka Kumin, kakao i karawana. Odyseja aromatyczna Garego Paula Nabhan’a zabiera nas w taką podróż całkiem na poważnie, stawiając pytania o globalizację, tradycję i historię współczesnej żywności. Znajdziemy tutaj także kilka wyśmienitych, aromatycznych przepisów.

55416901144KS4. Dla wszystkich, którzy obecnie w nadmiarze spożywają kakao, z pewnością przyda się kilka wskazówek z Diety 17-dniowej, której autorem jest (a jakże!) Mike Moreno. 4-etapowy plan żywieniowy ma za zadanie przeprowadzić nas przez trudy walki z otyłością, aż do upragnionego momentu utrzymania masy ciała przy zachowaniu drobnych dietetycznych grzeszków. A tak na serio, książka była fenomenem na rynku czytelniczym, osiągając rekordowe wyniki sprzedaży na Amazonie. Jeżeli można wierzyć plotkom, iż bohater Najwyższej jakości był pracownikiem supermarketu, możemy podejrzewać, że raczej miał siedzącą pracę z dostępem do wielu kalorycznych produktów i zapewne z chęcią skorzysta z kilku porad żywieniowych.

Mamy nadzieję, że nasze literackie propozycje zaspokoją Wasz apetyt na kolejne dzieła wielkiego pisarza Cacao DecoMorreno. Jeżeli nie, pozostaje Wam już tylko przygotowanie kubka kakao i zagłębienie się w fotelu z Waszą ulubioną książką, znalezioną np. na naszej TanioKsiążkowej stronie 🙂