BlizzCon

BlizzCon to światowa konferencja, która organizowana jest co roku przez studio Blizzard Entertainment. Przyświeca jej jeden cel – promocja gier komputerowych m.in. z tak popularnych uniwersów, jak Warcraft czy Diablo. Gracze z pewnością wiedzą, o czym piszemy. Ponieważ tegoroczna edycja jest już za nami, a świat obiegły wieści o nowych produkcjach, chętnie dorzucimy też coś od siebie. Jak wiadomo, największe zainteresowanie wzbudziła zapowiedź gry Diablo 4.

Sporo czasu poświęcono też przyszłości produkcji pod tytułem World of  Warcraft. Poza tym uczestnicy mieli też możliwość zapoznania się z nowym dodatkiem do tej gry pt. Shadowlands. Tym samym nikt dziś nie ma wątpliwości, że BlizzCon to raj na ziemi dla wszystkich miłośników gier. Impreza, na której chce się być chociaż raz w życiu. Jeśli jednak z jakichś powodów nie mogliście udać się do Kalifornii, gdzie odbywała się konferencja, nic straconego. Ponieważ mamy dziś dla was kilka książkowych nowości, związanych z produkcjami Blizzard Entertainment. Sprawdźcie!

BlizzCon

https://blizzcon.com

BlizzCon i książki o grach – World of Warcraft. Przez mroczny portal

BlizzConAutorzy tej książki postanowili sięgnąć po nieopisane do tej pory i nieco zapomniane wydarzenia z dodatku do 2 części gry strategicznej czasu rzeczywistego Warcraft II. Beyond the Dark Portal. Orkowie pod wodzą szamana Ner’zhula są zmuszeni wycofać się przez Mroczny Portal do swojej rodzimej krainy Draenoru. Natomiast zwycięskie Przymierze zamyka Portal, aby klęska Hordy była definitywna.

Ner’zhul jednakże nie zamierza się poddać. Tym samym zamknięcie Mrocznego Portalu nie zapobiegło ponownemu wdarciu się orków do Azeroth. Lecz tym razem zamiast nowych ziem Wódz Hordy pragnął artefaktów, które umożliwiłyby mu otworzenie portali do nieznanych wymiarów. Przymierze jednak nie zamierza na to pozwolić i wysyła ekspedycję do Draenoru, aby temu zapobiec.

Książka już dostępna.

BlizzCon i książki o grach – World of Warcraft. Ostatni strażnik

World of WarCraft. Ostatni strażnik - kup na TaniaKsiazka.plTa książka przenosi czytelnika w erę prehistoryczną tego uniwersum. Jeszcze wcześniejszą niż znana graczom WoW. To niezwykła opowieść, przedstawiająca walkę o władzę w Azeroth, zanim czas w ogóle zaczął istnieć.

Siły zła, które pojawiły się w Azeroth, przyniosły ogrom zmian. Wcześniej wszystkie istoty potrafiły istnieć obok siebie bez żadnych problemów. Teraz zaczęła się wielka rywalizacja o potęgę i władzę, a dla niektórych przede wszystkim o przetrwanie. Lord Sargeras i jego Płomienny Legion nie znają litości i nie mają dobrych zamiarów. W związku z tym walkę z nimi podejmują strażnicy Tirisfal, grupa obdarzonych magicznymi mocami siłaczy, którzy nie mogą dopuścić do panowania Sargerasa i jego Legionu. Najpotężniejszym ze strażników jest Medivh, który od urodzenia był wychowywany tak, by swojej ogromnej siły używać jedynie w dobrych celach. Ale i na niego moce ciemności wywarły zły wpływ.

Książka już dostępna.

BlizzCon i książki o grach – Diablo 3. Księga Tyraela

Diablo 3.Księga Tyraela - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Jest to pełne szczegółów i piękne dzieło. Wprowadza fanów jeszcze głębiej do świata gry. Tyrael, jako były archanioł Królestwa Niebios, jest jedną z najważniejszych postaci występujących w serii Diablo. Tym samym w tej ilustrowanej księdze ujawnia on nieznane wcześniej tajemnice, dotyczące historii świata, mrocznych koszmarów, które wciąż zagrażają ludzkości, oraz szczegóły jego decyzji o staniu się śmiertelnikiem. Poza tym czytelnicy znajdą tu również listy, których autorką jest Lea. A ponadto dodatkowe zapiski Caina, nad którymi pieczę trzymał zgłębiający skomplikowaną i fascynującą historię Horadrimów Tyrael.

Książka dostępna od 18 listopada 2019 roku.

BlizzCon i książki o grach – Diablo 3. Księga Caina

BlizzCon

Książka przedstawia historię świata, opowiedzianą przez głównego narratora w grach, Deckarda Caina. W stworzonych przez Blizzard Entertainment grach postać Deckarda Caina zlecała zadania, towarzyszyła dzielnemu wędrowcowi i, jako ostatnia z Horadrimów, dostarczała informacji na temat historii świata Sanktuarium. Zachowując się niezwykle tajemniczo, Cain sugerował istnienie większej historii, zapisując wzmianki w swoim dzienniku. Tym samym Diablo III: Księga Caina jest oficjalnym zapisem tej większej opowieści. To opracowanie historii świata Diablo, spisane przez osobę, która uczestniczyła w najważniejszych wydarzeniach konfliktu między Królestwem Niebios i Płonącymi Piekłami.

Książka już dostępna.

BlizzCon i książki o grach – World of Warcraft. Kronika, tom pierwszy

World of Warcraft. Kronika - kup na TaniaKsiazka.plTo przepięknie ilustrowane kompendium wiedzy o świecie Warcrafta. Zebrawszy wszystkie historie uniwersum, autorzy książki uporządkowali je i zaktualizowali, aby w sposób ciągły i przyjazny dla czytelnika opisać dzieje świata Azeroth. Od jego stworzenia aż po obecne wydarzenia znane z książek i gry World of Warcraft.

Tym samym przenosi czytelnika do czasów najdawniejszych, gdy kształtował się wszechświat, a bezkresny kosmos przemierzała rasa boskich istot zwanych tytanami. Poza tym, jako uzupełnienie znanych opowieści na światło dzienne wychodzą nieznane do tej pory, a kluczowe dla historii, fakty. Tom kończy dzień narodzin Medivha, ostatniego Strażnika Tirisfal, którego historia będzie początkiem kolejnej części Kronik.

Książka do regularnej sprzedaży trafi 3 stycznia 2020 roku.

To jednak nie koniec! Jeśli jesteście prawdziwymi graczami z krwi i kości, mamy dla was coś jeszcze.

Tutaj znajdziecie pozostałe książki i gadżety ze świata World of Warcraft.

A tutaj znajdziecie pozostałe książki i gadżety ze świata Diablo.

Tutaj znajdziecie książki i gadżety ze świata Overwatch.

Natomiast więcej informacji o samym BlizzCon 2019 znajdziecie tutaj.