Biografie znanych i lubianych - kup na TaniaKsiazka.pl

Biografie znanych i lubianych to zestawienie książek, które zainteresują wszystkich miłośników literatury faktu, reportaży, a przede wszystkim, biografii i autobiografii. W dzisiejszych propozycjach uwzględniliśmy głównie postaci z polskiego „podwórka”, jednak nie zabraknie również światowych nazwisk. Tym samym warto zerknąć na to, co przygotowaliśmy specjalnie dla was. Jesteśmy niemal pewni, że każdy z was, chociaż raz, słyszał o każdym z bohaterów prezentowanych dziś biografii. Bez wątpienia są to postacie, których życie wzbudza spore zainteresowanie. I chociaż część z nich niestety już nie żyje, ich życiowe historie zasługują na to, by czytelnicy odkrywali je na nowo. To również świetna okazja, by poznać bliżej osoby z pierwszych stron gazet i przekonać się, jakie są naprawdę. Oto biografie znanych i lubianych, które prezentujemy wam z przyjemnością!

Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia - kup na TaniaKsiazka.plBiografie znanych i lubianych – Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana biografia

Ta książka to kwintesencja tego, kim naprawdę jest Wojewódzki. Czytelnicy znajdą w niej błyskotliwe bon moty, cięte riposty i niezwykle trafne komentarze. Jest to jednak przede wszystkim opowieść o medialnym życiu. I rekordowych stawkach za odcinek, oczywiście. Jednocześnie to wypowiedź kogoś, kto niepokoi się kondycją myślenia polskiego społeczeństwa. Kogoś, kto smuci się tym, że ludzie używają głów do potakiwania, a nie do zauważania absurdów i kwestionowania zastanego stanu rzeczy.

Biografie znanych i lubianych – Kieślowski. ZbliżenieKieślowski. Zbliżenie - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Książka autorstwa Katarzyny Surmiak-Domańskiej, która opowiada o legendzie polskiej kinematografii. Czytelnicy znajdą tu, między innymi, odpowiedzi naklika ważnych pytań. Jak doszło do tego, że chłopak uciekający przed chorobą, prześladującą jego rodzinę, został reżyserem? Jak to się stało, że twórca, któremu nawet najbliżsi współpracownicy przepowiadali koniec, odniósł z dnia na dzień światowy sukces? I dlaczego, jak określił to jeden z jego przyjaciół, sam siebie aż tak bardzo „zarzynał”? Tym samym autorka mierzy się z historią życia Kieślowskiego, jego twórczością i legendą.

Biografie znanych i lubianych – Pan raczy żartować, panie Feynman!

Pan raczy żartować, panie Feynman! - kup na TaniaKsiazka.plTo całkiem nowe i odświeżone wydanie kultowej już autobiografii, które powstało z okazji stulecia urodzin Richarda P. Feynmana. Dlaczego warto po nią sięgnąć? Przede wszystkim, dlatego że to jedna z najsłynniejszych naukowych książek naszych czasów. I jedna z najzabawniejszych autobiografii, jakie kiedykolwiek powstały. Czytelnicy będą mieli szansę dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek o laureacie Nagrody Nobla, a zarazem o jednym z najgenialniejszych fizyków w dziejach. Bohater w sposób brawurowy opowiada o swoim życiu. I przedstawia nie tylko kulisy prac nad budową bomby atomowej i tajemnicami materii. Ujawnia się jako spec od otwierania zamków szyfrowych i mistrz gry na bongosach.

Biografie znanych i lubianych – Jerzy Jarocki. BiografiaJerzy Jarocki. Biografia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książka napisana przez Elżbietę Konieczną to niezwykle wciągająca lektura o jednym z najwybitniejszych reżyserów polskiego teatru. Czytelnicy będą mieli szansę spojrzeć na tę postać z zupełnie innej, na co dzień niezauważalnej, strony. Ponieważ autorce udało się dotrzeć do najróżniejszych źródeł, obraz Jerzego Jarockiego, jego życia i twórczości jest niezwykle pełny. Dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję? Dokonał tego, o czym niektórzy twórcy do dziś mogą jedynie marzyć. Tworzył niezwykłe spektakle, które na długo zostawały w pamięci oglądających. Wymagał całkowitego oddania od aktorów, a każdy aktor marzył o tym, aby właśnie u Jerzego Jarockiego zagrać. Surowy, inteligentny, nieprawdopodobnie pracowity i dociekliwy. Jaki jednak był prywatnie, pod pozorną powłoką cyniczności i zimna?

Wodecki. Tak mi wyszło - kup na TaniaKsiazka.plBiografie znanych i lubianych – Wodecki. Tak mi wyszło

Książka, którą wspólnie napisali Wacław Krupiński i Kamil Bałuk. Tym samym można powiedzieć, że biografia znakomitego, polskiego wokalisty, skrzypka, trębacza i kompozytora składa się z dwóch części. W pierwszej z nich czytelnicy znajdą wypowiedzi przyjaciół, współpracowników, dziennikarzy i muzyków na temat Wodeckiego. Ponadto jest tu również gruntowna analiza archiwów prasowych i listów, jakie muzyk dostawał od swoich fanów. Natomiast druga część to przedruk wywiadu-rzeki Pszczoła, Bach i skrzypce przeprowadzonego przez Wacława Krupińskiego i wydanego w 2012 roku. W związku z tym książka ukazuje dorastanie Wodeckiego, codzienność artystyczną w czasach PRL-u , a także problemy z odnalezieniem własnej drogi. I składa się na to, jaki naprawdę był Zbigniew Wodecki.

Biografie znanych i lubianych Wyśpiewam wam więcejWyśpiewam Wam więcej - kup na TaniaKsiazka.pl

Urszula Dudziak po raz kolejny powraca z nową książką i znów zachwyca fanów. Tym razem czytelnicy w jej propozycji znajdą porcję świetnych anegdot i inspirujących historii z jej życia. Nikt dziś nie ma wątpliwości, że Dudziak to fenomenalna artystka, charyzmatyczna osobowość, a przede wszystkim, elektryzująca kobieta. Z jej słów wyłania się portret silnej kobiety, znającej smak sukcesu, ale i porażki. Z wielu nici-wątków powstaje wzór skomplikowany jak samo życie. Składa się nań kolejna porcja muzycznych wspomnień i zabawnych anegdot, refleksja nad codziennością i potężna dawka optymizmu. Ponadto czytelnicy znajdą tu nieco mniej o muzyce, a znacznie więcej o samej Urszuli Dudziak i jej życiu.

Biografie znanych i lubianych – Becoming. Moja historia

Becoming. Moja historia - sprawdź na TaniaKsiazka.plTo książka napisana przez Michelle Obamę, która dopiero pojawi się na naszym rynku. Jej premiera przewidywana jest na 13 lutego 2019 roku. Co znajdą w niej czytelnicy? W tych wspomnieniach, historii głęboko przemyślanej i opowiedzianej z porywającą swadą, Michelle Obama zaprasza do swojego świata. Porządkuje doświadczenia, które ją ukształtowały. Od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy musiała pogodzić macierzyństwo z karierą. Aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata. Swoje zwycięstwa i porażki, zarówno te publiczne, jak i prywatne, opisuje z niezawodną szczerością i wielkim humorem. Tym samym prezentuje historię swego życia w taki sam sposób, w jaki je przeżyła. We własnych słowach i na własnych warunkach.