Całkiem niedawno do polskich księgarni trafiła pierwsza biografia Stanisława Grzesiuka. Tego warszawskiego barda kojarzy z pewnością wielu z was. I chociaż sam twierdził, że nie jest pisarzem, to stworzył trzy książki, które przeczytało kilka milionów Polaków. Teraz dzięki Bartoszowi Janiszewskiemu, twórcy biografii Grzesiuk. Król życia, macie szansę poznać bliżej sylwetkę tej niezwykłej postaci.

Biografia Stanisława Grzesiuka – kilka słów

Grzesiuk nie twierdził również, że nie jest muzykiem. A mimo to możemy dziś słuchać dziesiątek piosenek, w których ocalił przed zapomnieniem przedwojenną Warszawę. Charakterystyczny głos i szemrane ballady warszawskich przedmieść sprawiły, że zna go kilka pokoleń Polaków. Ta postać to niekwestionowana legenda. Kochał stolicę, a po śmierci stał się jej największym symbolem.

Stanisław Grzesiuk nigdy nie pił na smutno. Jeśli sięgał po alkohol, to było to spowodowane radością z życia. Nie narzekał na los, nawet kiedy ten rzucał mu kłody pod nogi, przez co muzyk zaliczał bolesne upadki. Niezależnie od tego, gdzie się znajdował: na biednym przedwojennym Czerniakowie, w piekielnych obozach koncentracyjnych czy sanatoriach i szpitalach dla gruźlików – wszędzie był królem życia.

Dlaczego jeszcze warto mieć tę książkę w domowej biblioteczce? Autor biografii dotarł do bliskich Stanisława Grzesiuka. Dzięki temu czytelnicy mają szansę poznać nigdy niepublikowane dotąd teksty barda Warszawy. Teraz, po latach utartych schematów i legend na temat Grzesiuka, macie szansę dowiedzieć się, kim był naprawdę. To opowieść o człowieku, który tak mocno kochał życie, iż nie chciał go nikomu oddać.

Biografia Stanisława Grzesiuka znajduje się tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom ciekawych i nietuzinkowych życiorysów, które same w sobie stanowią porywającą opowieść.