n fiedorczuk cieslak

Być może niewielu z Was wie, że jedna z najgłośniejszych debiutantek literackich ubiegłego roku pochodzi z Augustowa, a swoje dzieciństwo spędziła w Białymstoku. I właśnie w stolicy Podlasia będzie miało miejsce jedno z autorskich spotkań z Natalią Fiedorczuk-Cieślak, autorką bestsellera: Jak pokochać centra handlowe. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań kulturalnych Razemisja, 6 kwietnia (czwartek) o godzinie 18 w Kawiarni Lalek, zlokalizowanej przy ulicy Kalinowskiego 1 w Białymstoku. Wstęp jest bezpłatny.

Niewątpliwie książka Natalii Fiedorczuk-Cieślak Jak pokochać centra handlowe wywołała burzę. Mocno depresyjna opowieść o początkach macierzyństwa spotkała się zarówno z zachwytami jak i falą krytyki. Niewątpliwie Natalia w swojej książce porusza wiele ważnych tematów. Od presji wywieranej na młode matki i dążenia do zostania matką roku, matką idealną, eko matką, po zwykłe trudy opieki nad małym dzieckiem. Niewątpliwie jest to nieco smutny i przejaskrawiony obraz, który odpowiada rzeczywistości pewnej grupy matek, ale także ważny głos w dyskusji nad depresją poporodową i samotnością.

Jak pokochać centra handlowe, czyli o trudach bycia matką.

Natalia opowiedziała o smutku, jaki może towarzyszyć zostaniu matką, o zwykłym codziennym zmęczeniu. O ucieczkach “do centrów handlowych i dyskontów”, które dla młodych matek są sposobem na kontakt ze światem innym niż ten w czterech ścianach z pieluchami i płaczem dziecka. Wiele matek powie: tak, bywa trudno, ale moje życie tak nie wygląda. W moim życiu jest też radość, o której Natalia chyba zapomniała. Jednak głos Natalii to także przeciwwaga dla wychwalania macierzyństwa ponad wszelką miarę i zaprzeczaniu temu, że czasami bywa trudno.

Powiązane: JAK POKOCHAĆ CENTRA HANDLOWE – RECENZJA KSIĄŻKI NATALII FIEDROCZUK.

Laureatka ważnych nagród.

Bez względu na to, czy książka Wam się podobała, czy też uważacie ją za mocno kontrowersyjną, warto wziąć udział w tym spotkaniu. Posłuchać tego, co Natalia ma do powiedzenia. Niewątpliwie jej głos w dyskusji nad tym, czego oczekuje się od współczesnych młodych matek jest ważny. Nie bez powodu została także Laureatką Paszportu Polityki 2016, a obecnie jest także nominowana do “26. Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego”.

Najpierw była muzyka.

Zanim Natalia napisała swoją pierwszą książkę, zajmowała się przede wszystkim muzyką. Jest wokalistą, instrumentalistą, producentką i autorką tekstów oraz tworzy także muzykę filmową i teatralną. Na co dzień pracuje w Bemowskim Centrum Kultury. Na swoim koncie ma płyty: Go, Dare i On Being Sane in Insane Places oraz album Wynajęcie.