Bestia najgorsza to nowość od Michała Cetnarowskiego, która z pewnością zaskoczy wszystkich fanów pisarza. Jak się bowiem okazuje, pisarz, który do tej pory zajmował się tworzeniem tekstów z nurtu fantasy, postanowił spróbować czegoś nowego. O co dokładnie chodzi? Koniecznie czytajcie dalej!

Bestia najgorsza - kup książkę >>

Bestia najgorsza niemałym zaskoczeniem

Niedawno do księgarni trafił zbiór nowel zatytułowany Bestia najgorsza i inne sny o wolności i miłości. Czego mogą spodziewać się Czytelnicy po tej premierze? Z pewnością gęstej prozy psychologicznej, tworzonej poza utartymi schematami. Nie jest też łatwa do zaszufladkowania i niesie za sobą mnóstwo możliwości interpretacji. A czytana na nowo, wciąż odsłania nowe sensy i znaczenia.

To niemałe zaskoczenie biorąc po uwagę fakt, iż do tej pory polscy Czytelnicy mieli okazję poznać Cetnarowskiego, jako twórcę fantastyki. Na koncie ma on współpracę z takimi wybitnymi nazwiskami jak: Dukaj, Orbitowski, Szostak, Wegner czy Małecki. Ponadto sprawdzał się znakomicie jako publicysta w takich czasopismach jak: „Czas Fantastyki”, „Polityka” czy „Nowa Fantastyka”.

Bestia najgorsza – 6 nowel

Czego zaś mogą spodziewać się odbiorcy pod najnowszej publikacji? Bestia najgorsza to zbiór, w skład którego wchodzi aż sześć długich nowel. Wszystkie zaskakują błyskotliwością i dowcipem bez zbędnej ironii. Każda opowieść jest napisana na serio i nie ma w nich żadnej taryfy ulgowej. Ponadto autor podsuwa czytelnikowi zróżnicowane spojrzenie na szereg egzystencjalnych problemów i moralnych konfliktów. Poruszane tematy są niejednokrotnie źródłem obyczajowych rozterek, z którymi zmaga się współczesny Polak.

Sam autor o powieści mówi następująco:

To literacki concept album. Bardziej zajmuje mnie egzystencjalna sytuacja człowieka wrzuconego we współczesność niż doraźne rozpolitykowanie.

Książkę pt. Bestia najgorsza znajdziecie tutaj.

Zaś wszystkich zainteresowanych dotychczasową twórczością Michała Cetnarowskiego odsyłam tutaj.

Paulina Roszko