BelgraviaBelgravia – taki tytuł nosi najnowsza książka autorstwa Juliana Fellowesa. Dokładnie tego samego mężczyzny, który odpowiada za scenariusz kultowego serialu Downton Abbey oraz oscarowego filmu pt. Gosford Park.

Belgravia – Londyn XIX wieku

Mamy rok 1815, dzień przed bitwą pod Waterloo. W Brukseli wydano bal na cześć księcia Wellingtona, który jest dowódcą wojsk brytyjskich. Oficerowie i brytyjska arystokracja to jednak nie jedyni uczestnicy imprezy. Chociaż nie wszystkim się to podoba, wśród gości znajduje się również dostawca wojskowy, James Trenchard. Towarzyszą mu żona oraz córka. A ich obecność na balu nie jest przypadkowa. Nim bal dobiegnie końca, Sophie przeżyje najgorsze chwile w życiu a oficerowie wojskowi ruszą na pole bitwy w galowych mundurach, w których przybyli na przyjęcie.

Akcja powieści przenosi się o 25 lat do przodu i czytelnik ląduje w Londynie. Pod rządami młodej królowej Wiktorii, miasto zmienia swoje oblicze. Rzecz jasna, na lepsze. Powstają nowe rezydencje, nowe dzielnice elit, m.in. Belgravia. Chociaż arystokracja nie kryje niezadowolenia, nie ma wyjścia i musi coraz częściej przyjmować na salonach bogatych nuworyszy. Los jednak ma w zanadrzu sporo niespodzianek. I tak, tajemnica, której pilnie strzegą dwie rodziny z dwóch różnych światów tylko czeka, aż będzie mogła wyjść na światło dzienne. Wywróci tym samym życie bohaterów do góry nogami.

I chociaż historia, którą przedstawia Fellowes wydarzyła się dwa wieki temu, to bohaterowie niewiele różnią się od nas. Ich poczynaniami kieruje nie tylko ambicja, zawiść, gniew czy chciwość. Są to również miłość, bezinteresowność i życzliwość.

Książkę Belgravia autorstwa Juliana Fellowesa nabędziecie tutaj. Gorąco polecamy!