Behawiorysta - serial już wkrótce? Behawiorysta

19 maja w księgarniach pojawił się trzeci tom kryminalnej serii Remigiusza Mroza o Gerardzie Edlingu pt. Ekstremista, a tymczasem już wiadomo, że pierwsza część cyklu właśnie w tym momencie zyskuje nowe życie. Serial Behawiorysta, czyli nowa produkcja  serwisu Player.pl, będzie adaptacją powieści o tym samym tytule. Sam autor brał czynny udział przy powstawaniu scenariusza i jak twierdzi, produkcja będzie mogła spokojnie konkurować z zachodnimi hitami. Zatem my spokojnie poczekamy na premierę. Póki co od wiosny trwają zdjęcia, a ostatni klaps na planie ma paść latem.

Behawiorysta Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Serial Behawiorysta

Serial kryminalno-obyczajowy Chyłka, będący ekranizacją serii Remigiusza Mroza o bezkompromisowej pani mecenas Joannie Chyłce, przez cztery sezony zdążył zgromadzić przed telewizorami sporą grupę widzów, która w napięciu czekała na kolejne odcinki. Biorąc pod uwagę popularność prozy pisarza i jego niezwykły talent do kreowania zagadek kryminalnych przeniesienie jego literackich opowieści na srebrny ekran było jedynie kwestią czasu. Tu warto wspomnieć, że Remigiusz Mróz według raportu Biblioteki Narodowej jest pisarzem, po którego książki Polacy sięgają najczęściej. On sam natomiast nie pozwala czytelnikom długo czekać na kolejne powieści. Średnio, co trzy miesiące wręcza im do rąk świeży i ciepły kryminał.

Skoro autor jest tak popularny, a adaptacja jednej serii jego powieści okazała się być sukcesem, to warto iść za ciosem i czerpać z pisarskiego źródła z jeszcze większą śmiałością. Jakiś czas temu Remigiusz Mróz sprzedał prawa do ekranizacji książki Listy zza grobu, a dokładnie w tym momencie trwają zdjęcia do serialu, który powstaje na podstawie pierwszego tomu cyklu o Gerardzie EdlinguBehawiorysty (do te pory ukazały się jeszcze Iluzjonista oraz Ekstremista). Główny bohater cyklu jest byłym prokuratorem oraz ekspertem w dziedzinie kinezyki – nauki zajmującej się badaniem mowy ciała.

O czym będzie serial? Pewnego dnia nieznany zamachowiec wchodzi do budynku przedszkola i bierze na zakładników dzieci i wychowawców, znajdujących się w środku. Nie przedstawia policji żadnych żądań. Natomiast w internecie publikuje na żywo zapis z tego, co dzieje się w przedszkolu, dając internautom wybór, kogo ma ocalić, a kogo zabić. Czy Gerard Edling – specjalista od mowy niewerbalnej – który zostanie wezwany na pomoc policji, zdoła ocalić uwięzionych przed groźnym psychopatą?

Twórcy serialu Behawiorysta

Za reżyserię serialu Behawiorysta odpowiada Łukasz Palkowski. Twórca ma na swoim koncie wiele dobrych produkcji, mi.n. seriale: Chyłka, Belfer, Pułapka oraz filmy takie jak Bogowie czy Rezerwat. W rolach głównych zobaczymy natomiast Roberta Więckiewicza, Krystiana Pestę, Kasię Dąbrowską i Rafała Zawieruchę. W dwóch scenach wystąpił również sam Remigiusz Mróz.

Zanim serial ukaże się w serwisie Player.pl, zachęcam Cię do przeczytania książki Behawiorysta, którą możesz zamówić w tym miejscu. Cała seria o Edlingu jest natomiast dostępna tutaj.

Zobacz także: