Będzie remake Eragona? Fani szturmują Disneya! Remake Eragona

Eragon, czyli pierwszy tom Sagi Dziedzictwo autorstwa Christophera Paoliniego w 2006 roku doczekał się swojej ekranizacji. W filmie fantasy pojawiły się wtedy prawdziwe sławy, jak Jeremy Irons, John Malkovich, Djimon Hounsou czy Sienna Guillory. Adaptacja ta nie zadowoliła jednak fanów książkowego pierwowzoru. W związku z tym teraz rozpoczęli oni na Twitterze internetową akcję, mającą na celu wymuszenie na wytwórni Disneya stworzenie nowej wersji ich ulubionej historii. Apel ten poparł nawet sam pisarz Christopher Paolini. Czy w związku z tym powstanie remake Eragona?

Remake Eragona - tej adaptacji bestsellerowej serii domagają się fani

Fot. Kadr z filmu Eragon z 2006 roku

Remake Eragona na prośbę fanów?

Za reżyserię pierwszego podejścia do ekranizacji książki Eragon w 2006 odpowiada Stefan Fangmeier i 20th Century Fox. Wizja reżysera jednak nie wzbudziła zachwytów, a wręcz spotkała się z dość surową krytyką zarówno recenzentów, jak i fanów prozy Christophera Paoliniego. Odbiło się to również na finansach, gdzie przy budżecie 100 milionów dolarów, produkcja przyniosła zysk zaledwie 250 milionów. W świecie kinematografii to tyle, co nic… Nie pomogły nawet wielkie nazwiska.

Jednym z zarzutów był zbyt duży rozdźwięk między scenariuszem a książkową fabułą. W związku z tym porzucono również plan, by stworzyć kontynuację na bazie pozostałych powieści Dziedzictwa. I wtedy fani odetchnęli z ulgą, wiedząc, że Fangmeier już bardziej nie zepsuje historii wykreowanej przez Paoliniego.

Dlaczego teraz miłośnicy powieści chcą, by to The Walt Disney Company zajęło się realizacją Eragona? Ponieważ wytwórnia w 2019 roku przejęła prawa do tej historii od 20th Century Fox. Fani liczą, że Disney w końcu je wykorzysta i nakręci nową, o wiele lepszą adaptację ukochanej serii.

Chcąc przyspieszyć bieg wypadków, rozpoczęli na Twitterze akcję #EragonRemake. Co najważniejsze – dołączył do niej główny zainteresowany, czyli autor serii, o którą toczy się ten bój, Christopher Paolini:

Nieznacie jeszcze pierwszej wersji filmu? Może ten zwiastun zachęci was do seansu, a potem do przyłączenia się do twitterowej akcji? 😉

Książkę Eragon znajdziecie w tym miejscu, natomiast pod tym linkiem czekają na was wszystkie części Sagi Dziedzictwo Christophera Paoliniego.

Zobacz także: