Ballada ptaków i węży, prequel Igrzysk Śmierci już 17 czerwca

Czy wiecie, że Kosogłos Suzanne Collins, ostatnia część Igrzysk śmierci, ukazał się w 2010 roku (w 2011 w Polsce). To znaczy, że fani serii czekali na kolejną część cyklu 10 lat! Już 17 czerwca premierę będzie mieć nowa odsłona historii ze świata Penem. Tego dnia nakładem Wydawnictwa Media Rodzina ukaże się Ballada ptaków i węży.

Ballada ptaków i węży, prequel Igrzysk Śmierci już 17 czerwca

Ballada ptaków i węży, prequel Igrzysk Śmierci już 17 czerwca

Mimo tego, że Ballada ptaków i węży to czwarta część Igrzysk śmierci, to fabularnie akcja tej powieści ma miejsce ponad 60 lat przed wydarzeniami opisanymi w pierwotnej trylogii.

Suzanne Collins zabiera swoich czytelników do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk. Głównym bohaterem swojej nowej powieści autorka uczyniła osiemnastoletniego Coriolanusa Snowa. Fani serii znają tę postać, jako późniejszego Prezydenta Snowa.

Młody Snow, którego ród z biegiem lat stracił na znaczeniu, dostaje szansę, żeby stać się jednym z mentorów Głodowych Igrzysk. Chłopak zdaje sobie sprawę z tego, że od tego, jak się sprawdzi, zależy jego przyszłość w Kapitolu.

Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczynają się w dniu dożynek, a ambitnemu Coriolanusowi przypada w opiece trybutka, z którą nikt nie wiąże większych nadziei. Dlaczego? Ponieważ dziewczyna (podobnie jak Katniss) pochodzi z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego i najbardziej dyskryminowanego miejsca w Panem.

Rozpoczyna się rozpaczliwa walka. Podopieczna Snowa walczy na arenie o przetrwanie, a on stara się wykorzystać cały swój spryt i urok, żeby osiągnąć swój cel. Jednak w pewnym momencie ambitny chłopak zaczyna współczuć trybutce.

Nie tylko dla młodzieży

Ballada ptaków i węży to książka dla młodzieży o ambicji, rywalizacji i władzy. Bohaterowie Collins mierzą się z niesprawiedliwością i dylematami moralnymi, do tego dochodzi trzymająca w napięciu akcja.

Wydarzenia, które będą mieć miejsce podczas Dziesiątych Igrzysk Śmierci, z pewnością szerzej naświetlą pewne wątki, które poznaliśmy w poprzednich częściach cyklu. Ponadto powieściowe prequele mają tę zaletę, że można je czytać zarówno po jak i przed poznaniem poprzednich części. Zatem jeżeli nie znacie jeszcze oryginalnej trylogii – nic straconego.

Balladę ptaków i węży Suzanne Collins możecie już zamawiać w przedsprzedaży w tym miejscu.

Na deser mam dla Was booktrailer.