Back to school 2018/2019. Przygotuj się do szkoły z TaniaKsiazka.pl

W ciągu ostatnich dwóch tygodni opublikowaliśmy serię artykułów na tematy związane z okołoszkolnymi przygotowaniami. Wrzesień zbliża się nieubłaganie i – jak co roku – rozpoczęcie szkoły wzbudza różne emocje w dzieciach i w rodzicach. Uczniowie z jednej strony na pewno są podekscytowani tym, że lada dzień rozpoczną się lekcje, a z drugiej smutno im z powodu końca wakacji. Rodzice z kolei skupiają się na tym, żeby jak najlepiej przygotować do szkoły swoje pociechy: te młodsze i te starsze. Wpadają więc w szał zakupów.

Przygotowałam Wam podsumowanie, w którym znajdziecie wszystko, co trzeba wiedzieć w związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym.

Back to school. Tanie podręczniki w TaniaKsiazka.pl

Back to school 2019/2020. Podręczniki

Dzięki państwowym dotacjom celowym na podręczniki szkoły zapewniają uczniom większość niezbędnych książek i materiałów ćwiczeniowych. Na darmowe książki mogą liczyć uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i ostatniej, trzeciej klasy wygaszanego gimnazjum. Nie wszystkie podręczniki są jednak darmowe. Rodzice we własnym zakresie będą musieli kupić książki do nauki: religii, etyki, wychowania do życia w rodzinie i dodatkowego języka obcego.

O podręczniki, które dziecko dostanie ze szkoły, należy dbać, bo zniszczone książki trzeba będzie odkupić pod koniec roku.

Dotacje celowe nie obejmują przedszkoli, zerówek, szkół średnich: liceów, techników, szkół branżowych i uczelni wyższych.

Podręczniki do 33% taniej możecie kupić tutaj.

Dodatkowe informacje znajdziecie w artykule:

Podręczniki 2019/2020. Gdzie kupić tanie podręczniki?

Lektury szkolne 2019/2020 – gdzie kupić?

W ramach przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego nie należy pomijać tematu lektur szkolnych, zwłaszcza wtedy, kiedy zależy nam na tym, żeby dziecko je przeczytało.

Realia w wielu bibliotekach szkolnych są takie, że książek jest za mało w stosunku do ilości uczniów, którzy mają je przeczytać. Poloniści radzą sobie, jak mogą np. umawiają się, że nie analizują tych samych książek, w tym samym czasie w równoległych klasach. Warto postarać się o to, żeby zapewnić dziecku potrzebne książki samemu. Tym bardziej że wiele z lektur szkolnych zostało wydanych w wersji z opracowaniem, do którego będzie zawsze można wrócić później, podczas przygotowań do egzaminów.

Tanie lektury szkolne znajdziecie tutaj.

Jeżeli ten temat interesuje Was bardziej, to odsyłam do artykułu:

Lektury szkolne 2019/2020

Back to school 2018/2019. Tanie artykuły szkolne w TaniaKsiazka.pl

Back to school 2019/2020. Artykuły szkolne – wyprawka dla ucznia

Warto pomyśleć o tym, żeby niezbędne artykuły szkole zamówić online. Dzięki temu zakupy zrobimy szybciej i większy wpływ będziemy mieć na to, ile na nie wydamy. Taka forma wybierania wyprawki szkolnej daje możliwość szybkiego znalezienia potrzebnych artykułów w korzystniejszych cenach.

Artykuły szkolne dla dzieci, nastolatków i młodzieży tańsze do nawet 45% znajdziecie tutaj.

Szerzej na ten temat pisałam w:

Artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży kup online

Jak wybrać odpowiedni plecak szkolny?

Mądre podejście do tematu zakupu plecaka jest bardzo ważne, bo na rynku jest masa różnorodnych produktów, które nie zawsze są bezpieczne. Jak ognia unikajmy toreb na książki, plecaków workowatych i tych na jedno ramię. Dlaczego? Żeby uniknąć wad postawy, które mogą prowadzić do bolesnych schorzeń w przyszłości.

Dobry plecak powinien być tak skonstruowany, żeby ciężar jego zawartości rozkładał się równomiernie na plecy i oba ramiona dziecka. Uczniowie bardzo często mają za ciężkie plecaki. Optymalne obciążenie to max. 10% masy ciała dziecka.

Dobry plecak to taki, który:

  • ma szerokie (min. 4 cm) i miękkie szelki,
  • ma usztywnione plecy,
  • ma wielkość dobraną do wzrostu dziecka,
  • nie jest zbyt ciężki (to istotne zwłaszcza w przypadku młodszych i lżejszych dzieci).

Duży wybór plecaków znajdziecie tutaj.

Jeżeli interesuje Was ten temat, to odsyłam do artykułu:

Czym się kierować przy wyborze plecaka szkolnego?

Odpowiedni piórnik, czyli jaki?

Oferta piórników dostępnych na rynku jest naprawdę imponująca. Możemy wybierać spośród wielu modeli i wzorów.  Zachęcam Was, żebyście przy wyborze piórnika, zwłaszcza dla młodszego ucznia, zwracali uwagę nie tylko na jego wygląd, ale też na to ile piórnik waży i czy przypadkiem nie ma w nim przyborów niepotrzebnych na danym etapie edukacji. Przecież plecaki uczniów są za ciężkie, bo często zawierają mnóstwo zbędnych rzeczy. A niektóre piórniki razem z wyposażeniem mogą ważyć nawet do kilograma! 😯

Bogatą ofertę piórników w dobrych cenach znajdziecie w tym miejscu.

Więcej o piórnikach szkolnych dowiecie się z artykułu:

Czym się kierować przy wyborze piórnika?

Tak przedstawia się podsumowanie Back to school 2018/2019. Jeżeli jest jeszcze jakiś temat związany z przygotowaniami do rozpoczęcia roku szkolnego, który Was nurtuje i który moglibyśmy dla Was poruszyć, dajcie znać w komentarzu do artykułu. Gdy wracam do swoich wspomnień związanych z powrotem do szkoły i z przygotowaniami, które temu towarzyszyły, to pamiętam, że zawsze wiązała się z nim ekscytacja. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie nowy rok szkolny. 😉 Takiej ekscytacji życzę Wam i waszym dzieciom. Niech to będzie dobry rok. 🙂

Aneta Świderska