Azyl to opowieść non-fiction, której autorką jest Diane Ackerman. Jest to historia o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo. I to właśnie na podstawie owej opowieści już niedługo w kinach ma pojawić się film. Kiedy dokładnie? Poznajcie wszystkie szczegóły!

azyl

Azyl – kilka słów

Premiera adaptacji filmowej przewidywana jest na 24 marca 2017 roku. Prace nad produkcją trwają już od 2010 roku i nadano jej tytuł The Zookeeper’s Wife. Za reżyserię odpowiadać będzie Niki Caro, zaś scenariusz stworzyła Angela Workman. Natomiast w głównych rolach zostali obsadzeni: Jessica Chastain, która wcieli się w rolę Antoniny Żabińskiej. Jej filmowego męża, Jana Żabińskiego, zagra Johan Heldenberh, a Daniel Brühl odegra rolę Lutza Hecka. Zdjęcia do filmu powstają w Pradze.

O czym opowiada film? Jest to historia pracującej kobiety, która realizuje się w roli szczęśliwej matki. Los dał jej jednak okazję, by przekonać się, że na swoich barkach może unieść znacznie więcej. Staje się ona bohaterką podczas II wojny światowej. Mamy rok 1939, w Polsce Antonina Żabińska i jej mąż, dr Jan Żabiński wspólnie prowadzą zoo. Interes idzie im bardzo pomyślnie, oboje wkładają w to wiele serca i wysiłku. Kobieta troskliwie opiekuje się podopiecznymi, jej mąż zaś odpowiada za sprawy organizacyjne. Sielankę tę niestety przerywa najazd nazistów. Zoo zostaje doszczętnie zniszczone. Sytuacja sprawia, że państwo Żabińscy postanawiają przyłączyć się do podziemia. Ich priorytetem staje się walka o ludzkie życie. W tym celu małżeństwo wykorzystuje własną willę oraz zdewastowane miejsce pracy, w których stworzyli azyl dla wielu Żydów. 

Poniżej przedstawiamy wam oficjalną zapowiedź The Zookeeper’s Wife: