Powieści Harlana Cobena to światowe bestsellery wielkiego formatu, które cieszą się ogromną popularnością także w Polsce. Fanów kryminału ucieszy z pewnością fakt, że właśnie podpisano wielomilionowy kontrakt na zekranizowanie 14 istniejących i przyszłych powieści tego wspaniałego pisarza. Netflix zapowiedział, że będą to nie tylko seriale, ale także i filmy.

Źródło: immedias2016.com

Aż 14 powieści Harlana Cobena na ekran

To wielkie święto zarówno dla autora Nie mów nikomu, jak i dla samej platformy Netflix. Autor będzie producentem wykonawczym każdego projektu, a Netflix z pewnością powtórzy sukces dwóch pierwszych zekranizowanych pod jego skrzydłami ekranizacji dzieł autora: Safe i No Second Chance.

Kontrakt podpisano na pięć lat i zakłada on zekranizowanie aż czternastu już istniejących książek pisarza, w tym także jednej, która ma się ukazać w marcu przyszłego roku: Run Away.

Praca z ekipą Netflixa na planie Safe była fantastycznym doświadczeniem. – powiedział autor. – Jestem zachwycony także tym, jak na ekranizację zareagowali widzowie na całym świecie. To wszystko sprawia, że jestem niesamowicie podekscytowany perspektywą przyszłej wspólnej pracy z Netflixem nad kolejnymi filmami i serialami.

Powieści Harlana Cobena zna cały świat

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie pierwsze adaptacje książek autora zachęciły platformę do sięgnięcia po kolejne tytuły. Jednak zapewne nie ma tu zaskoczenia, ponieważ tytuły tego pisarza niezliczoną ilość razy “lądowały” na pierwszych miejscach światowych list bestsellerów. W sumie sprzedało się ich na świecie aż 75 milionów i zostały przetłumaczone na 43 języki! Do tego autor otrzymał wiele prestiżowych nagród w tym: Edgar Award, Shamus Award, Anthony Award (i jest pierwszym na świecie autorem, który otrzymał wszystkie trzy).

Na razie nie wiadomo, jakie konkretnie tytuły będą zekranizowane. Pewne jest jedynie, że nie będzie to seria z Myronem Bolitarem.

Sukces Cobena i Netflixa

Łącznie autor napisał 30 książek, w tym: Już mnie nie oszukasz, Nie mów nikomu, Nie odpuszczaj oraz książki należące do serii: z bohaterem Myronem Bolitarem i serię dla młodzieży z bohaterem Mickeyem Bolitarem. W ostatnim czasie tytuły z tej ostatniej serii dostały w polskim wydaniu nową oprawę.

To już kolejny duży kontrakt Netflixa, który umacnia pozycję platformy na rynku streamingowym, szczególnie wobec największego rywala: HBO. Ostatnio głośno jest o innej ekranizacji Netflixa: Do wszystkich chłopców, których kochałam. Film można oglądać już od 17 sierpnia tego roku, a książkę, na podstawie której powstał, możecie znaleźć tutaj.