Aquaman. Nowy film z uniwersum DC już 19 grudnia

19 grudnia kinami w Polsce zawładnie nowy superbohater – Aquaman. Co prawda „nowy” to stwierdzenie mocno na wyrost, bo w komiksach pojawia się już od ponad 80 lat. Był też bohaterem serialu animowanego z lat 60., gier wideo i pojawił się w kilku filmowych produkcjach. Jednak ta grudniowa premiera Warner Bros będzie pierwszym filmem aktorskim o tym bohaterze. 🙂

Aquaman, Król Siedmiu Mórz

Aquaman. Nowy film z uniwersum DC już 19 grudnia

źródło: Filmweb

Aquaman, Król Siedmiu Mórz może żyć pod wodą, do tego potrafi pływać z prędkością 100 mil na godzinę, a na dokładkę komunikuje się telepatycznie z morskimi stworzeniami. Do tego jego atrybutem jest trójząb, który nam kojarzy się z mitologicznymi władcami mórz – greckim Posejdonem i rzymskim Neptunem.

Czy wiecie, że początkowo Aquaman był postacią drugoplanową w komiksach DC? Dopiero później pojawiły się osobne tytuły o tym bohaterze. W komiksach z lat 50. i 60. to właśnie on jest jednym z założycieli Ligi Sprawiedliwości (Justice League).

We wcześniejszych zeszytach Aquaman jest synem latarnika i kobiety, którą wygnano z podwodnej Atlantydy. Jednak pochodzenie bohatera zostało napisane na nowo w 1990 roku przez Petera Davida. W jego The Atlantis Chronicles rodzicami Króla Siedmiu mórz są już atlantydzka królowa Atlanna i półbóg Atlan.

Aquaman. Nowy film z uniwersum DC

Aquaman. Antologia. Sprawdź w TaniaKsiazka.plW najnowszym filmie  misją Króla Siedmiu Mórz jest ochrona całego świata. Bohater będzie się miotać między światem nadmorskim, który cały czas i coraz gwałtowniej pustoszy morza i oceany, a podwodną krainą jego poddanych. Bo niektórzy mieszkańcy Atlantydy dążą do buntu. Co z tego wyniknie? Dowiemy się w kinie. 🙂

W główną rolę wciela się Janson Mamoa, który pojawiał się już jako Aquaman w innych, nowych ekranizacjach komików DC: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości i w Lidze Sprawiedliwych.

Myślę, że Aquaman może być ciekawym filmowym doświadczeniem. Ja z pewnością wybiorę się do kina, a Wy?

Ciekawskich zapraszam do przeczytania naszej recenzji jednego z ostatnich komiksów o Aquamanie:

DC Odrodzenie. Aquaman. Tom 2. Recenzja komiksu

Wszystkich fanów komiksów odsyłam w to miejsce. Znajdziecie tam kilka tytułów o Aquamananie. Warto zwrócić uwagę na antologię z cyklu DC Deluxe, w której znajdziecie mnóstwo przygód tego bohatera. To czterysta komiksowych stron i są na nich opowieści nawet sprzed 80 lat. Jest tutaj.