Obsada serialu Władca Pierścieni

Antagonista serialu Władca pierścieni jest już znany. W związku z tym z dnia na dzień znamy coraz więcej szczegółów, dotyczących najnowszej produkcji, opartej na twórczości J. R. R. Tolkiena. To doskonała wiadomość przede wszystkim dla fanów pisarza. Jednak powody do zadowolenia mają także miłośnicy dobrych seriali fantasy. Wszak produkcja czerpiąca ze źródeł tak popularnego i kultowego już uniwersum, jakim jest Śródziemie, niemal skazana jest na sukces. Nic więc dziwnego, że na światło dzienne powoli wychodzą kolejne fakty związane z serialem. Jakiś czas temu pisaliśmy o członkach obsady tutaj i tutaj. Teraz ponownie przybywamy z dobrymi informacjami. Jesteście ciekawi, kto odegra rolę naczelnego złoczyńcy? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Antagonista serialu Władca pierścieni

fot. Paulina Roszko

Antagonista serialu Władca pierścieni – kto wcieli się w tę rolę?

Otóż najnowszym członkiem obsady został Joseph Mawle. Widzowie kojarzą go z pewnością m.in. z roli Benjena Starka z Gry o tron. Poza tym można go podziwiać w takich produkcjach jak Szepty, Z lasu czy Obywatel Jones i Troja: Upadek miasta. Co wiemy o jego najnowszym wcieleniu? Na razie producenci zdradzili jedynie, że Joseph wcieli się w rolę głównego złoczyńcy, Orena. Obok niego wystąpią również: Will Poulter jako Beldor i Markella Kavenagh jako Tyra.

Wiemy też, że projekt ma składać się z 5 sezonów, z czego pierwszy ma liczyć aż 20 odcinków! Poza tym zdjęcia do produkcji mają ruszyć już w przyszłym roku, a ostateczny budżet całego przedsięwzięcia może sięgnąć nawet miliarda dolarów. Wiadomo również, że akcja serialu ma się rozgrywać przed wydarzeniami z książki pt. Drużyna pierścienia. Fani mogą być jednak spokojni, ponieważ scenarzyści będą czerpać inspirację z książek J. R. R. Tolkiena.

Ponadto produkcja powstaje przy współpracy Amazon Studios, Tolkien Estate and Trust, HarperCollins oraz New Line Cinema. Za reżyserię serialu opowiedzialny jest Juan Antonio Bayona. Natomiast nad scenariuszem wspólnie pracują JD Payne i Patrick McKay. Poza tym produkcja do serialu już ruszyła w Nowej Zelandii, a zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Skoro jest już znany antagonista serialu Władca pierścieni to zachęcamy do zapoznania się z książkami J. R. R. Tolkiena, które znajdziecie tutaj.

Natomiast tutaj znajdziecie najnowszą książkę z uniwersum Śródziemia, Upadek Gondolinu.