Annabelle - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Annabelle to książka, której autorką jest Lina Bengtsdotter. Warto, byście zapamiętali sobie to nazwisko. A przynajmniej powinni to zrobić wszyscy miłośnicy dobrych kryminałów. Dlaczego? Otóż, to właśnie Bengtsdotter w tym roku zgarnęła prestiżową nagrodę CrimeTime Specsavers Award, przyznawaną za najlepszy debiut kryminalny roku. My jesteśmy pewni, że o tej autorce będzie jeszcze nie raz głośno. Tymczasem z przyjemnością prezentujemy Wam jej najnowszą powieść. Koniecznie sprawdźcie, czym zachwyciła jury i czytelników w rodzinnej Szwecji.

Annabelle – szwedzki kryminał w natarciu

Jest jedna z bardziej upalnych nocy lata, podczas której, z miasteczka Gullspang znika siedemnastoletnia Annabelle. Miejscowość znajduje się na granicy Västergötlandu i Värmlandu, osadzonych głęboko w lasach środkowej Szwecji. Rodzice dziewczyny pogrążają się w rozpaczy, ale nie tracą nadziei na to, że córka bardzo szybko wróci do domu. Jednak lokalna policja jest zupełnie bezradna w tej sprawie.

Do akcji poszukiwawczej przyłącza się Narodowy Departament Operacyjny, kiedy lokalne poszukiwania nie przynoszą rezultatów. Całą sprawą ma pokierować doświadczona inspektor Charlie Lager. Wśród pracowników policji cieszy się uznaniem i nic dziwnego, ma na swoim koncie wiele rozwikłanych, trudnych spraw. Jednak uzdolniona Lager skrywa również sporo tajemnic, którymi nie ma zamiaru się z nikim dzielić. To właśnie dlatego bardzo niechętnie przyjmuje najnowszą sprawę.

Charlie musi nie tylko stanąć na wysokości zadania, by odnaleźć zaginioną dziewczynę. Bohaterka sama zmierzy się z przeszłością, bo wróciła do miasteczka, które opuściła, jako nastolatka. Nigdy nie miała zamiaru wracać do tego miejsca. Kobieta ponownie zanurza się we wspomnieniach o dorastaniu tu, gdzie wybór rozwoju był bardzo niewielki. A droga, prowadząca w świat była nadzwyczaj kręta i wyboista. Ale demony przeszłości sięgają dalej. Inspektor musi zmierzyć się ze wspomnieniami o matce alkoholiczce i śmierci, która wciąż pozostawiała w sercu Charlie ogromną bliznę.

Książkę pt. Annabelle znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom szwedzkich kryminałów. Gwarantujemy, że Lina Bengtsdotter staje na wysokości zadania, a nagroda trafiła do niej nie przez przypadek. Sprawdźcie to sami!