Anna we krwi to powieść autorstwa Kendare Blake. Pisarka jak do tej pory nie cieszyła się zbyt dużą popularnością wśród polskich czytelników. Co więcej, o samej powieści również słyszało niewielu. Teraz wszystko może się zmienić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W tym wypadku – nazwiska, które znane jest szerokiej publiczności na całym świecie. Jeśli jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi, koniecznie czytajcie dalej!

Anna we krwi – szykuje się odkrycie roku?

Powieść, której autorką jest Blake, składa się z dwóch części, jest więc klasycznym przypadkiem dylogii. Niestety jej debiut przeszedł bez echa w świecie literatury. Losy autorki i jej książek mogą się teraz jednak odmienić. Wszystko za sprawą Stephenie Meyer, słynnej twórczyni kultowej sagi Zmierzch. Okazuje się bowiem, że firma Fickle Fish Films, która jest własnością Meyer, wykupiła prawa do ekranizacji powieści Anna we krwi. To ona będzie również odpowiedzialna za produkcję wraz z Meghan Hibbett. Za scenariusz odpowiadać będzie zaś Alison Wood, natomiast za kamerą stanie Trish Sie. Niestety data premiery filmu nie jest jeszcze znana. Wiemy jednak kogo, między innymi, będziemy mogli zobaczyć na dużym ekranie. W główne role wcielą się Cameron Monaghan oraz Maddie Hasson.

A o czym opowiada książka? Głównym bohaterem jest Cas Lowood, który po zamordowanym ojcu odziedziczył niezwykły zawód – zabijanie zmarłych. Uzbrojony w sztylet athame, w obecności matki-czarownicy podróżuje po kraju w poszukiwaniu duchów. Owe zjawy pomaga mu wykryć ich towarzysz, kot. Dzień w dzień tropią lokalne legendy, które naprowadzają ich na niebezpieczne upiory. Kiedy trafiają na postać Krwawej Anny, Cas nie spodziewa się, że zadanie okaże się znacznie trudniejsze niż wszystko, z czym mierzył się do tej pory.

Wierzymy, że nazwisko Stephenie Meyer przyniesie tej powieści niemały rozgłos.