Andy Weir to autor, o którym stało się głośno dzięki ekranizacji jego powieści pt. Marsjanin. Jak się okazało, pisarz sprawdził się doskonale zarówno w roli self-publishera, jak i w tradycyjnym modelu wydawniczym. Teraz postawił przed sobą kolejne zadanie. Jakie? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów.

Andy Weir i jego przyszłe plany

Można rzec, że pisarz zmienia nieco branżę, choć w dalszym ciągu związany będzie z tworzeniem tekstu. Jak niedawno ogłosił Weir, ma zamiar stworzyć scenariusz do serialu, który zostanie wyemitowany przez stację CBS. Nie powinien również dziwić fakt, iż produkcja opierać będzie się na fabule związanej z kosmosem. Ponadto jak wiadomo, akcja serialu ma rozgrywać się zarówno na Ziemi jak i w przestrzeni kosmicznej. Dotyczyć bowiem będzie grupy astronautów i naukowców nowej generacji, pochodzących z NASA.

Tytuł projektu to Mission Control i wiele wskazuje na to, że pierwszy sezon opowiadać będzie o pewnej kluczowej misji, która nie przyniosła oczekiwanych efektów. Czego więcej może spodziewać się odbiorca? Trzeba wziąć tu pod uwagę pierwsze dzieło pisarza, sugerujące realizm. Miłośnicy książki oraz jej ekranizacji doskonale wiedzą, że to właśnie ten element stał się znakiem rozpoznawczym Weira.

Warto przy okazji wspomnieć, że pisarz pracuje obecnie już nad nową powieścią. A ponadto oprócz serialu, o którym wspomnieliśmy, pracuje również nad z Ridleyem Scottem nad filmem w gatunku hard SF. Trzeba przyznać, że jego kariera nabiera całkiem niezłego tempa. Nie pozostaje nam więc nic innego jak czekać na efekty owych prac.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych odsyłam do powieści Marsjanin, którą znajdziecie tutaj. Polecamy!