Seria książek o losach Jacka Ryana, której autorem jest Tom Clancy, doczeka się adaptacji w formie serialu. Informację tę oficjalnie potwierdził Amazon. To właśnie na ich platformie zostanie wyemitowany 10 odcinkowy sezon, który ukaże się od razu w całości. Jest to z pewnością świetna wiadomość dla wszystkich fanów i miłośników powieści sensacyjnej.

Tom Clancy

Seria Toma Clancy’ego doczeka się serialowej adaptacji!

W rolę głównego bohatera, stworzonego przez Toma Clancy’ego, na ekranie wcieli się John Krasinski. Przy produkcji współpracować będą ze sobą znani i cenieni: Carlton Cuse (związany z serialem Lost), Michael Bay (reżyser m.in. Pearl Harbor oraz serii Transformers) a także Brad Fuller (Wojownicze żółwie ninja czy Teksańska masakra piłą mechaniczną). Zdjęcia do serialu kręcone będą aż na trzech kontynentach – w Ameryce Północnej, Afryce i Azji.

Ponieważ produkcja ma być adaptacją słynnej serii, którą stworzył Tom Clancy, wersję ekranową postanowiono nieco uwspółcześnić i przystosować do współczesnego świata. Długość trwania pojedynczego odcinka ma wynosić około godziny. O czym będzie traktować cała seria? Otóż, główny bohater Jack Ryan to świetnie zapowiadająca się, młoda gwiazda CIA. Pewnego dnia odkrywa on istniejące zależności między komunikatami, które wysyłają do siebie terroryści. Owe odkrycie sprawia, że Ryan znajduje się w samym centrum planowanego zamachu. Dodatkowo okazuje się, iż za atak odpowiadać ma zupełnie nowe pokolenie, o którym agenci CIA niewiele wiedzą.

Niestety, Amazon nie podaje jeszcze dokładnej daty premiery serialu, który powstać ma na podstawie adaptacji bestsellerowej serii Toma Clancy’ego.