Adaptacja Króla Szczepana Twardocha - zaraz premiera serialu!

Serialowa adaptacja Króla Szczepana Twardocha za kilka dni będzie dostępna w internecie. Najnowsza produkcja Canal+ już od paru miesięcy cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i czytelników. Czy ekranizacja powtórzy sukces książkowego pierwowzoru? Wiele wskazuje na to, że tak!

Adaptacja Króla Szczepana Twardocha - zaraz premiera serialu!

Plakat serialu

Ciemna strona przedwojennej Warszawy

Internet rozgrzany jest już prawie do czerwoności od newsów, zapowiedzi i „smaczków” z planu. Nic dziwnego, ponieważ książka Szczepana Twardocha, na podstawie której powstał serial, to niewątpliwie jeden z najgorętszych tytułów ostatnich kilku lat!

Akcja powieści toczy się w 1937 roku, w Warszawie targanej wewnętrznymi niepokojami.  Jakub Szapiro, żydowski bokser i gangster, prawa ręka Kuma Kaplicy, dąży do przejęcia władzy w mieście. Jego losy wpisują się w nakreślony przez Twardocha barwny portret życia mieszkańców stolicy, pochodzących z różnych kręgów przedwojennego społeczeństwa.

Szczepan Twardoch Król

Adaptacja Króla Szczepana Twardocha

W ekranizacji Króla w postać Jakuba Szapiro wcielił się Michał Żurawski. Dla aktora była to wymarzona rola, jednak niewiele brakowało, a musiałby się z nią pożegnać. W czasie nagrywania jednej z emocjonalnych scen Żurawski mocno wczuł się w rolę, uderzył dłonią w ścianę i… złamał kość! Co ciekawe, ten feralny moment został zarejestrowany, a ostatecznie także wmontowany do serialu. Kontuzja aktora przysporzyła problemów całej ekipie, ponieważ pech chciał, że przytrafiła się na samym początku zdjęć, a Żurawskiego czekało wiele ujęć walk bokserskich. Na szczęście magia ekranu pozwoliła ukryć gips, a sceny walk nakręcono, gdy aktor doszedł do siebie.

Poza Michałem Żurawskim w Królu zobaczymy również m.in. Magdalenę Boczarską, Arkadiusza Jakubika, Adama Ferencego, Aleksandrę Konieczną, Krzysztofa Pieczyńskiego i Andrzeja Seweryna. Do obsady serialu dołączył także sam autor Króla – Szczepan Twardoch wcielił się w rolę kierownika sali restauracji Simon i Stecki.

Na koniec zostawiam Wam najnowszy zwiastun serialu. Muszę przyznać, że zrobił na mnie ogromne wrażenie i sprawił, że jeszcze bardziej nie mogę doczekać się premiery! Zobaczcie sami:

 

Koniecznie sprawdźcie także inne książki Szczepana Twardocha: Królestwo, czyli kontynuację ekranizowanego Króla oraz najnowszą bestsellerową powieść pod tytułem Pokora.

Powiązane artykuły: