FantasyZapowiedzi i nowości

8. część przygód Harry’ego Pottera już pod koniec lipca!

hp i przekete dziecko

31 lipca 2016 roku Harry Potter obchodziłby swoje 36 urodziny. Chcecie wiedzieć, co słychać u dorosłego już czarodzieja, dziewiętnaście lat po pokonaniu Voldemorta? J. K. Rowling postanowiła spełnić największe marzenie fanów cyklu i wydać kolejną książkę. Nie będzie to jednak klasyczna, opasła powieść, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

W wakacje na deski londyńskiego „The Palace Theatre” trafi sztuka „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Autorem scenariusza jest Jack Thorne, który napisał go przy współpracy z J. K. Rowling oraz reżyserem Johnem Tiffanym. Premierę zaplanowano na 30 lipca, a wszystkie bilety dawno zostały już wyprzedane. Oznaczało to, że z kolejną, oficjalną częścią przygód czarodzieja będzie miało szansę zapoznać się tylko wąskie grono oddanych fanów. Autorzy postanowili więc wydać scenariusz spektaklu w formie książkowej, tak aby dotarł on do wszystkich zainteresowanych czytelników. W ten sposób, dzień po premierze sztuki w Londynie, na półki księgarń trafi 8. tom Harry’ego Pottera.

Akcja nowej opowieści rozgrywa się 19 lat po ostatecznym upadku Lorda Voldemorta. Życie świata czarodziejów dawno wróciło już do normy, a sam Harry zamienił się w pracownika Ministerstwa Magii oraz ojca trójki dzieci. Okazuje się jednak, że przeszłość dalej daje o sobie znać, a problemy zaczynają dotykać również młodszego syna – 11-letniego Albusa. Wszyscy będą musieli zmierzyć się z niewygodnymi wspomnieniami i rodzinnym piętnem, które kilkadziesiąt lat temu zaciążyło na Potterach.

„Harry Potter i przeklęte dziecko” ukaże się nakładem wydawnictwa Scholaris. Twórcy podkreślają, że będzie to pierwotny zapis scenariusza spektaklu. Ostateczny kształt historii i dialogów, który zobaczą widzowie „The Palace Thetare”, pod wpływem konsultacji z aktorami oraz prób, nieznacznie różni się od wcześniejszych założeń. Jednak również ta końcowa wersja ujrzy światło dzienne i zostanie wydana w późniejszym czasie.

Poniżej okładka brytyjskiego wydania „Harry’ego Pottera i przeklętego dziecka”.

hp 8.

Przejdź do sklepu internetowego TaniaKsiazka.pl i zapoznaj się z seria „Harry Potter” >>>