26. Wiosna Filmów - adaptacje głośnych książek do obejrzenia online

Wielkimi krokami zbliża się 26. Wiosna Filmów, to znany festiwal filmów fabularnych, jednak tym razem będzie inaczej. W związku z epidemią organizatorzy musieli sięgnąć po nowatorskie rozwiązania. Zatem tegoroczna Wiosna Filmów przeniesie się do internetu, a to z kolei znaczy, że festiwalowe filmy będzie mogło obejrzeć jeszcze więcej widzów.

26. Wiosna Filmów - adaptacje głośnych książek do obejrzenia online

To dziesięć dni i 40 wyjątkowych filmów, z czego ponad połowa podczas imprezy będzie mieć swoją premierę lub prapremierę. Jeżeli jesteście zainteresowani, to warto się pośpieszyć, bo Wiosna Filmów startuje już dziś, 29 maja i potrwa do 7 czerwca.

Każdy z nas może zostać widzem festiwalu dzięki platformie MOJEeKINO.PL. Bilety dostępu nie mają zaporowych cen, są tańsze niż w większości kin – 15 zł za seans.

My, czytelnicy, uwielbiamy historie. To dlatego większość z nas też chętnie ogląda ciekawe filmy, a już zwłaszcza kiedy ich scenariusze są adaptacjami książek, a tych podczas Wiosny Filmów nie zabraknie. Mało tego, dwie filmowe adaptacje właśnie podczas festiwalu będą mieć premiery.

26. Wiosna Filmów – adaptacje głośnych książek do obejrzenia online

Martin Eden, film na podstawie powieści Jacka Londona  – polska premiera 3 czerwca

Neapol, miłość, ambicja… Co się dzieje, kiedy nasze szczęście uzależniamy tylko od tego, co materialne i chcielibyśmy je mierzyć zasobnością portfela? W rolę Martina wciela się Luca Marinelli, który ma na koncie nagrodę dla najlepszego aktora festiwalu filmowego w Wenecji.

Szukacie książkowego pierwowzoru tej historii? Zajrzyjcie tutaj.

Niewidoczne życie sióstr Gusmao brazylijskiego reżysera Karima ïnouza

To adaptacja głośnej powieści Niewidzialne życie Marthy Batalhy (moją recenzję powieści znajdziecie w tym miejscu). Film zwyciężył w sekcji „Un Certain Regard” zeszłorocznego festiwalu w Cannes. To opowieść o dwóch siostrach, która jednocześnie jest hołdem dla niewidzialnych kobiet: matek, żon i sióstr.

Książkę Niewidzialne życie możecie znaleźć w tym miejscu.

Oficer i szpieg Romana Polańskiego to adaptacja powieści Roberta Harrisa

To opowieść o kulisach głośnej afery szpiegowskiej. Adaptacja wzbudziła uznanie krytyków. Nowy film Romana Polańskiego zdobył już trzy Cezary oraz nagrody na festiwalu w Wenecji.

Bestsellerową książkę Robert Harrisa możecie znaleźć tutaj.

Oficer i szpieg

Oficer i szpieg, materiały prasowe

Cienie imperium to debiut reżyserski Karola Starnawskiego

Podstawą tego filmu stała się książka Granice marzeń Tomasza Grzywaczewskiego, która skupia się na historii państw postsowieckich. To z jednej strony opowieść o przygranicznych konfliktach, z drugiej, o imperialnych zapędach współczesnej Rosji.

Książkę Granice marzeń Tomasza Grzywaczewskiego znajdziecie w tym miejscu.

Zastanawiacie się, kiedy będą mieć miejsce wirtualne seansy poszczególnych filmów (a jest ich o wiele więcej, nie tylko tych opartych na literaturze)? W takim razie odsyłam Was do programu Wiosny Filmów, który znajdziecie tutaj.