Oczywiście, jeśli chodzi o Paszporty POLITYKI, nas najbardziej interesuje hasło „literatura”. Obecnie mamy przyjemność poinformować was, drodzy czytelnicy, że jest to już 24. Edycja owego konkursu. I chociaż ostatnio można zauważyć spadek czytelnictwa w Polsce, mamy nadzieję, że takie wydarzenia pomogą wam odkryć interesujących twórców, po których książki sięgniecie z przyjemnością. Tym samym wspólnie uda się nam zwalczyć tę niebezpieczną tendencję i już w przyszłym roku będziemy mogli pochwalić się bardziej oczytanym społeczeństwem.

Paszporty POLITYKI – literatura

Wśród tegorocznych nominowanych znajdują się:

Jak pokochać centra handloweNatalia Fiedorczuk-Cieślak – tworzenie powieści to nie jedyna jej pasja. Spełnia się również, jako producent muzyczny i wokalistka. Tworzy także muzykę i teksty do spektakli oraz filmów. Jeśli zaś chodzi o książki, to polecamy gorąco Jak pokochać centra handlowe. Przez pryzmat tej powieści czytelnik ma szansę spojrzeć na pozbawiony sentymentalizmu obraz kobiety. Obraz, który niejednokrotnie okazuje się być naszym własnym odbiciem.Dwanaście srok za ogon

Stanisław Łubieński – pisarz, który od lat interesuje się ornitologią. I to właśnie tej pasji poświęcił jedną ze swoich książek, pt. Dwanaście srok za ogon. Także za tę powieść otrzymał nominację do Paszportów 2016. Na koncie ma mnóstwo recenzji i rozmów ze znanymi pisarzami. Publikował w takich magazynach jak „Lampa” czy „Nowe książki”. Jest również autorem historycznego reportażu Pirat stepowy, w którym opowiada o życiu Nestora Machno.

OnZośka Papużanka – pisarka jest nominowana do Paszportów już po raz drugi. W roku 2012 trafiła na listę z powieścią Szopka. Dziś po raz kolejny staje w szranki z książką pt. On. Pisarka z wykształcenia jest teologiem jednak spełnia się, jako nauczyciel języka polskiego.

Laureata poznamy już 10 stycznia 2017 roku. Wszystkim nominowanym życzymy sukcesów!