Istota zła – thriller na poziomie Kinga i Lovecrafta

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...

9788328036932Istota zła to najnowsza powieść, której autorem jest włoski pisarz D’Andrea Luca. Można rzec, że jest to jedna z tych książek, których premierę zalicza się do jednego z ważniejszych wydarzeń literackich w roku. Wystarczyło zaledwie kilka dni, aby prawa do dystrybucji tego włoskiego thrilleru, wykupiło aż 30 wydawców z różnych krajów. Krytycy zaś stawiają pisarza na jednym miejscu z takimi głośnymi nazwiskami jak: King, Lovecraft, Deaver czy Jo Nesbo.

Jaka jest prawdziwa Istota zła?

Główny bohater to Jeremiah Salinger, amerykański filmowiec dokumentalista. Wraz z żoną i córką przenoszą się z Nowego Jorku do Siebenhoch, małej wioski w górach Południowego Tyrolu. Mężczyzna na skutek zafascynowania malowniczym krajobrazem, zaczyna pracę nad dokumentem opowiadającym o pracy ratowników górskich. Pewnego dnia bierze on udział w akcji ratowniczej, w której ginie cała załoga, oprócz niego. Istnieje jednak ważna, niepisana zasada. To, co dzieje się w górach, pozostaje w górach.

Jeremiah nękany jest przez poczucie winy i ataki paniki. I chociaż próbuje uporać się z traumą i stresem pourazowym, nie jest łatwo. Kiedy terapia lekowa nie przynosi skutków, postanawia stawić czoło najciemniejszej ludzkiej i górskiej naturze. Przypadek chciał, że trafił na sprawę brutalnej masakry w wąwozie Bletterbach. Miejsce to owiane jest tajemnicą i legendami, a także skrywa koszmary sprzed 280 milionów lat. Wydaje się, że jest to idealny moment, by podjąć walkę z własnymi słabościami. Jednak rozwikłanie owej tajemnicy staje się niebezpieczną obsesją Salingera, który nie do końca uporał się jeszcze z własną traumą.

Nikt nigdy nie powrócił z jaskini Bletterbach, gdzie czai się piekło. Mieszkańcy tragedię sprzed trzydziestu lat wyparli z pamięci. Dookoła panuje zmowa milczenia, mająca na celu ochronę tradycji i wspomnień przodków. Ludzie wierzą, że w wąwozie czai się zło, którego nie warto budzić. Czy sprawa zostanie w końcu wyjaśniona?

Książkę Istota zła znajdziecie tutaj.

Powiązane z tym wpisem

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...