Graham Masterton zachęca więźniów do pisania

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...

Graham Masterton to niekwestionowany mistrz brytyjskiego horroru. Ponadto na koncie ma również kilka poradników dla dorosłych, dotyczących kwestii seksu. Tym razem autor wyszedł z niecodzienną i ciekawą inicjatywą. Okazuje się, że ma zamiar zachęcić Polskich więźniów do pisania. Co więcej, autorzy najlepszych tekstów otrzymają nagrodę z rąk samego Mastertona. Tak, tak, zgadza się. To żadne przewidzenia. Koniecznie zapoznajcie się ze szczegółami tej interesującej sprawy!

Graham Masterton i jego plany

Pisarz postanowił, przy współpracy z Aglomeracją Wrocławską, zorganizować konkurs literacki dla więźniów osadzonych w całej Polsce. Do pomysłu natchnęła go wizyta w zakładzie karnym mieszczącym się w Wołowie. To właśnie tam okazało się, że osadzeni niezwykle intensywnie interesują się pisaniem, a wnikliwość ich pytań tak zachwyciła pisarza, że postanowił zorganizować projekt pt. W więzieniu pisane. Oto jak autor komentuje owy pomysł:

Każdy ma do opowiedzenia jakąś historię, ale więźniowie nie mają szansy, by przekazać swe pomysły i emocje światu zewnętrznemu. Uczestnictwo w konkursie o nagrodę literacką Grahama Mastertona da im poczucie, że są słyszani również poza ścianami swych cel. Mogą pisać o czym im się podoba. Ich ciała przebywają w zamknięciu, ale wyobraźnia wciąż jest wolna.

Prace nadsyłać można do końca marca 2017 roku. Po wstępnej selekcji tekstów, wybrane powieści zostaną przetłumaczone na język angielski, a następnie odesłane do Grahama. To on dokona ostatecznego wyboru trójki zwycięzców. Zaś nagrody zostaną wręczone w czerwcu. Jak już zostało wspomniane, pisarz przyleci specjalnie do Polski, by wyróżnienia wręczyć osobiście.

Trzeba przyznać, że to świetna idea. A co wy o tym sądzicie?

Książki Grahama Mastertona znajdziecie tutaj.

Powiązane z tym wpisem

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...