Fiodor Dostojewski i jego krewni

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...

Bracia KaramazowFiodor Dostojewski to twórca, którego nie trzeba bliżej przedstawiać. Jeśli jednak gdzieś umknął wam ten pisarz to przypominamy, że jest to autor takich potężnych powieści jak Zbrodnia i kara, Biesy czy Bracia Karamazow. Warto tutaj wspomnieć, że ojczyzną Dostojewskiego jest Rosja. To wszystko jest istotne w kontekście nadchodzących wydarzeń i kilku informacji, które z tej okazji przygotowaliśmy specjalnie dla was.

Fiodor Dostojewski i rodzina

Czy wiedzieliście, że krewny słynnego pisarza wciąż żyje? Choć trzeba przyznać, że to wcale nie łatwa egzystencja. Człowiek wciąż jest w cieniu swojego słynnego kuzyna. Chodzi tutaj o Aleksieja Dostojewskiego, który jest obecnie kapitanem żeglugi śródlądowej. I nikogo z pewnością nie zdziwi, że jako praprawnuk Fiodora, uwielbia czytać książki. Nie powinien też dziwić fakt, że Aleksiej jako wzorowy obywatel Rosji uwielbia Putina i uważa go za wspaniałego przywódcę. Mężczyzna to jedyny żyjący do dziś potomek wielkiego pisarza. Chociaż Fiodor Dostojewski miał dwie córki i dwóch synów to żadna z dziewczyn nie miała dzieci a jeden z synów, Aleksiej zmarł mając zaledwie trzy lata. Natomiast drugi syn autora doczekał się dwóch potomków. I to właśnie jeden z nich jest ojcem kapitana Aleksieja.

Dlaczego o tym wszystkim wspominamy? Ponieważ już za 4 lata Rosja będzie świętować 200. Rocznicę urodzin Fiodora Dostojewskiego. A wszystko wskazuje na to, że w tym czasie prezydentem państwa nadal będzie Władimir Putin. W zeszłym roku powołał on specjalny komitet organizacyjny Roku Dostojewskiego. To pozwala przypuszczać, że impreza będzie wykonana z niezwykłym rozmachem.

Ponieważ Aleksiej Dostojewski jest zdeklarowanym miłośnikiem Putina i krewnym pisarza, z pewnością może spodziewać się oficjalnego zaproszenia na ową uroczystość. Zresztą, jak cała rodzina Dostojewskich. Warto tu zaznaczyć, że żyje jeszcze kilku członków, w tym ojciec Aleksieja – Dimitrij. Jak twierdzą, spodziewają się w niedalekiej przyszłości, iż doradca prezydenta do spraw kultury skontaktuje się z nimi w związku ze zbliżającą się rocznicą.

Twórczość Dostojewskiego znajdziecie tutaj.

Powiązane z tym wpisem

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...